Mini recenze : Kronika kambionů: Polibek z temnot, Kluv tygrů: Gladiátorův zlatý poklad

Kronika kambionů: polibek z temnot


Autor: Jaime Reed
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 261
Série: Kronika kambionů (3)
AnotaceJsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.

Samaře se od základu změnil život. Zamilovala se do kambiona a sama se stala kambionkou. Myslela si, že nic horšího už se nemůže stát. Ale náhlé výpadky paměti, záhadná úmrtí a hrozba nebezpečí vznášející se nad městem poukazují na to, že může být ještě hůř. V pozadí všeho je pravděpodobně démon Tobias, který náhle bez vysvětlení zmizel. 
Samara musí přijít všem záhadám na kloub dřív, než bude pozdě. A také se musí rozhodnout – ujasnit si, kam má její vztah s Calebem směřovat. Chce mu skutečně obětovat celý svůj život?

Pokračování titulů Kronika kambionů – Osudová přitažlivost a Kronika kambionů – Smrtící pouto.

Moje hodnocení:
Na závěrečný díl této trilogie jsem byla zvědavá, jelikož předchozí díl skončil velni otevřeně.
V předchozích dílech jsme se dozvěděli o tom, že existuje svět kamionů, o tom, že záhadný kluk Caleb je jedním z nich a v neposlední řadě také to, že se ke kamionů přidala i naše hlavní hrdinka – Samara.
Její život se obrátil úplně vzhůru nohama a v tomto závěrečném díle, se mělo vše alespoň trochu „vyřešit“.
Samara ale nevěděla, že jí bude dělat starosti i jiná věc, než jen záhadné zmizené démona Tobiáše, který se v předchozím díle snažil Samaru získat! Začnou ji znepokojovat náhlé výpadky paměti, kterými zničehonic začne trpět a moc jí nedodají také záhadná úmrtí, o kterých se bude dozvídat!
A pak je tu pro ni jeden velmi ale velmi obtížný úkol→ a to rozhodnout se, jak daleko chce dojít s Chlebem v jejich vztahu? Chce jejich životy opravdu nadobro spojit?

Neměla jsem vůbec žádnou představu, co by se v tomto díle mohlo stát, a tak jsem byla z událostí v knize překvapená.
Nejvíce mě ale překvapilo to, že od začátku knihy byla Samara opět doma, vídala se s Chlebem a kamarády. Vzhledem k tomu, že předchozí díl skončil tím, že v Samaře převládla Lilith, která utekla s Tobiášem, čekala jsem, že tento díl začne tím, že se bude Samara snažit opět získat kontrolu nad svým tělem.

Ale dostali jsme se až k pasáži, kdy se Samara snažila vzpomenout na vzpomínky, které před ní Lilith schovala.
Co mi ale na příběhu malinko vadilo, bylo to, jak všichni pořád řešili vztah Caleba a Samary-respektive jejich „páření“→ u tohoto slovíčka jsem se při čtení vždy pozastavila a řekla si, jak HROZNĚ zní! v souvislosti se vztahem dvou lidí! Vím, že kambioni jsou něco trochu jiného než lidé, ale myslím si, že tohle slovo bylo až moc! (Nebyli přece žádná zvířata!)
Ano, jejich vztah se řešil opravdu hodně - zvláštně ho řešili lidé kteří v tom vztahu vůbec nefigurovali! Opravdu mi přišlo trochu divné, že by se každý ptal pořád Samary a Caleba, jestli se už „spářili“, dávali jim rady, že je na to příliš brzy apod. To mi v knize moc nesedělo.
Celkově tento závěr celé trilogie nebyl špatný-byl takový jaký jsem zhruba čekala. Celá tahle kambionská knižní série byla takovým pohodovým čtením, do kterého pokud moc nečekáte, zabavíte se u něj.
A který díl byl podle mě nejlepší? To je docela těžké říct-první díly jsou vždy nej, ale paradoxně v druhém díle bylo daleko více akce a celkově mě bavil více děj→ takže tady se mi asi malinko víc líbil druhý díl.☻
Pokud jste se do této série pustili, určitě si tento díl přečtěte-je to příjemné zakončení příběhu o Samaře, Calebovi a kambionech. ;)

Hodnocení: 3,5 z 5
Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment :-)

Klub tygrů: Gladiátorův zlatý poklad


Autor: Thomas C. Brezina
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 136
Série: Klub tygrů
Anotace: 
Během školního výletu po římských vykopávkách se stane nepochopitelná věc: Patrik a jeho kamarádi z Klubu Tygrů se přenesou časem zpět do antického Říma. Události okamžitě naberou nebezpečný spád: Biggi se stane otrokyní a Luk musí bojovat s gladiátorem! Když tajně vyslechnou plány římského vládce, jak získat legendární gladiátorův zlatý poklad, začne jít opravdu do tuhého. Zvládnou Tygři panovníka zastavit a přijít na to, jak se vrátit do současnosti?
Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!Moje hodnocení: 
Do této knihy jsem se pouštěla hlavně proto, že jsem chtěla zavzpomínat na své dětství.☺
Jako malá jsem vždycky hrozně moc chtěla tyto knížky s tajemnou lupou, podkovou apod.
Měla jsem opravdu ráda záhadné příběhy a tak mě tyto „šifry“ moc lákaly.
A musím se přiznat, že Klub tygrů se mi teď dostal do knihovničky úplně poprvé-protože jsem měla moc ráda koně, převládaly u mě spíš knihy s tajemnými podkovami :D
Už na první pohled se mi kniha (hlavně mé STÁLE dětské části! :D) líbila→měla  opravdu krásně malovanou obálku a uvnitř byly také postavy hlavních hrdinů. J

Co je podle mě u této série velké plus, je to, že díly na sebe nenavazují, takže můžete začít, kterým chcete.
→Na začátku každého příběhu je vždy stručné seznámení s hlavními postavami a jejich „klubem“.
Nečekala jsem od této knihy nic závratného-je přeci jenom už pro jinou věkovou kategorii :D, ale i přesto se mi příběh líbil J Vrátila jsem se s ním do svého dětství a naprosto jsem se u něj odreagovala.
Když si chci odpočinout, nebo trochu vypnout, vždycky se vracím ke knihám, které jsem četla jako malá- ať už k Pipi dlouhé punčoše, nebo k Harrymu Potterovi☻
Nevím, možná jsem jediná, která se i v dospělosti vrací ke knihám, které by mohl s přehledem číst její mladší sourozenec. :D
Doporučit knihu tedy můžu pouze těm, kteří jsou na tom s „knižním odpočinkem“ podobně jako já :D → a samozřejmě jejich mladším sourozencům.Hodnocení: 3,5 z 5
Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment :-)

2 komentáře:

 1. Poslední věta u Kroniky mě pobavila - ze Sam a Caleba se stali kamioňáci? :D
  Jinak nádherná recenze a vůbec celý blog, úžasné :)

  Kit731

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Vůbec jsem si toho nevšimla-děkuju! :D :)

   Vymazat

© My book world..
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.