Posuď knihu podle obalu (2)

Meme z dílny Syki :-)
O co půjde? 
Každý týden (nejlépe neděli) si vyberu  knížku (která ještě nevyšla, nebo už ano-je to jedno), zveřejním autora, anotaci atd.. a potom napíšu jak na mě působí obálka ;-)


Název: Čistý-1. kniha ze série
 Autor: Julianna Baggot
Vydání: 2014

Anotace: Pressia si toho z Explozí ani ze života Předtím moc nepamatuje. Přespává ukrytá ve skříňce v ruinách starého holičství, kde žije se svým dědečkem, a myslí na to všechno, co je pro ni nenávratně ztraceno – jak ze světa zábavních parků, kin, narozeninových oslav, tatínků a maminek zbyl jen popel a prach, jizvy, trvalé popáleniny a zdeformovaná lidská těla. Jenže teď, když dospěla do věku, kdy se musí všichni hlásit k milici, kde z nich buď vycvičí vojáky, nebo je, jsou-li příliš postižení a slabí, využijí jako živé cíle, už Pressia nemůže dál předstírat, že je malé dítě. A rozhodne se pro útěk.

Existují ovšem i takoví, kteří apokalypsu přečkali bez postižení. Čistí. Přežívají v bezpečném úkrytu za zdmi Dómu, který chrání jejich zdravá, uměle zdokonalovaná těla. Jenže Partridge, jehož otec je jedním z nejvlivnějších lidí v Dómu, si připadá izolovaný a osamělý. Jiný. I jeho trápí pocit ztráty – možná proto, že se jeho rodina rozpadla, otec je emocionálně odtažitý, bratr spáchal sebevraždu a matce se do tohoto útočiště vůbec dostat nepodařilo. Nebo za to snad může jeho klaustrofobie: pocit, že tenhle Dóm se stává kolébkou mimořádně bezohledného režimu. Takže když z jedné nechtěně prohozené poznámky vyvodí, že jeho matka možná stále ještě žije, rozhodne se Partridge dát svůj život v sázku a uprchnout z Dómu, aby ji našel. 

Moje hodnocení: Přesně si pamatuju, když jsem tuhle knížku poprvé uviděla na Goodreads a byla jsem z ní uchvácená! Obálka se mi strašně moc líbí-výrazné krásné oko, které má místo řasů větvě, ze kterých vylétají ptáci, pod sebou vodopád a okolo nebe jako před bouří..
Jedním slovem bych obálku vystihla si takhle: PÁNI!!! :3
Je dokonalá :-)
Co se týče příběhu-bude vážně napínavý! A když už má knížka takhle propracovanou obálku, příběh nemůže být špatný!! 
Takže to, že JOTA už knížku vydala je úžasná zpráva :D a já si na Čistého budu šetřit :-)))))


3 komentáře:

  1. Souhlasím s tebou! Obálka je naprosto dokonalá! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Mně se obálka taky moc líbí :)

    OdpovědětVymazat

© My book world..
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.