Recenze na knížku: Lásko, kde jsi?

Autor: Nick Spalding
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 288
Série: Love...(1. díl)
Anotace: Být svobodný nepřipadá Jamie Newmanovi moc zábavné, zvlášť tváří v tvář sexuálně agresivní rozvedené ženské nebo bohyni, která přesahuje jeho možnosti natolik, že by mohlo klidně jít o jiný živočišný druh.
Nezapomínejme však, že ani pro dívku není hledání lásky žádnou procházkou růžovým sadem. Jen se zeptejte Laury McIntyreové, která se nedávno vypořádávala s nadrženým realitním makléřem a fanatickým cyklistickým nadšencem.
Když do sebe Jamie s Laurou narazí (doslova), vypadá to, že by se na ně mohlo usmát štěstí – jenže nalezení toho pravého bývá někdy počátkem potíží…Lásko, kde jsi? je knížka inspirovaná skutečnými příběhy o nevydařených schůzkách a přešlapech ve vztazích. Je věnovaná všem, kteří vědí, jak ošemetné (a někdy i absurdní) může hledání lásky být.    
!BESTSELLER K POPUKÁNÍ!
Obálka: Velmi nápadnou dvoubarevnou obálku na jedné straně se siluetou ženy a na druhé straně se siluetou muže, najdete určitě ve všech knihkupectvích! Opravdu krásně je i vystižené to, že děj knížky bude z pohledu, jak ženy, tak i muže→proto je obálka poskládaná ze dvou barev ☺ Všechno ještě doplňují malá srdíčka, která můžete vidět nahoře po stranách..Knížku si tedy hned od pohledu musíte oblíbit ☺
Vazba: Knížka je v pevné vazbě bez přebalu→čímž se opět dostáváme k mým VELMI oblíbeným pevným deskám z jemného a příjemného materiálu! Ano, i tady je použit onen velmi příjemný obal, který si oblíbíte hned jak knížku vezmete do ruky :D ☺ Prostě dokonalá kombinace obálky i vazby :)
Hlavní hrdina/ka: Jak už napovídá sám obal, příběh je vyprávěn ze dvou perspektiv→z pohledu Laury a Jamieho.
Oba mají společné to, že jsou na tom s láskou, teď, docela špatně! Lauru opustil její dlouholetý přítel a Jamie je také bez přítelkyně.. Oba se tedy snaží svou situaci řešit..a tím se, aniž by chtěli, dostávají do mnoha komických situací, které k randění neodmyslitelně  patří! :D
→Oba hrdinové mě po celou dobu příběhu neskutečně bavili :D Ze začátku, když každý popisoval své trable ze schůzek..a hlavně i potom co se spolu seznámili :D Věci, lépe řečeno situace, které zažili..byly vážně k popukání :D 

Děj: Od určitého věku se člověk vlastně asi podvědomě nesnaží o nic jiného, než si najít svou, podle něj, životní lásku..! Že to ale není vůbec lehká věc, nám názorně dokážou naši hrdinové, Jamie a Laura, kteří se o nalezení  "toho pravého" právě pokouší..
Lauru před nedávnem opustil z nenadání její dlouholetý přítel, o kterém si myslela, že ON je její životní láskou-o to horší pak bylo zjištění, že ji sprostě vyměnil za mladší!! Ze začátku se zařekla, že na randění a chlapy kašle!..Ale po nějaké době povolila a začala pomalu s randěním znova. Ovšem žádné peříčko to nebylo!..→No řekněte brali byste aby na vaše první rande přijela vaše druhá polovička na kole! jen v cyklistickém oblečku?! Nebo kdyby jste se na schůzce tak nudili, že byste si v duchu dělali seznat toho, co ještě musíte doma uklidit, koupit apod?! Ano! Tímhle vším, a ještě dalšími vtipnými(?) věcmi si musela Laura projít..A někde na půl cesty mezi tím vším, jí do cesty vstoupil Jamie..a další trampoty jsou na světe!..
Jamie je na tom dost bídně! Už hodně dlouhou dobu nikoho neměl a kolem sebe nevidí žádnou ženu, kterou by chtěl pozvat na rande.. Je ale MUŽ! a ti bez ženy být prostě nemůžou (takto to vyznělo z jeho povídání :D ), rozhodne se tedy dát všechny předsudky za hlavu (spíše pořádně zatnout zuby!) a začít randit.. A Jamie nám tím ukáže, že nejen ženy mohou přijít ze schůzek pořádně znechucené!→ Divili byste se kolik..zvláštních žen Jamie při svém randění potkal (a nejraději by na ně ZAPOMNĚL!!) :D A když už chce pomyslně "házet flintu do žita" seznámí se Laurou-sympatickou ženou, na kterou se bude snažit udělat tak velký dojem.., že se z toho vyvrbí slet groteskních situací, který může opravdu napsat pouze SÁM ŽIVOT (a také Nick Spalding!)

"Randím naslepo s někým, kdo považuje výklad pravidel kriketu za skvělou zábavu!!"

Moje hodnocení: Tahle knížka byla lepší než nějaká KOMEDIE! :D Jak se nám tady potvrzuje, život pro nás přichystá někdy opravdu prekérní situace, se kterými se musíme nějak vypořádat :D Autor krásně popsal hledání partnera, jak z pohledu Laury, tak z pohledu Jamieho, takže jsme si vše mohli dokonale představit.☺ U čtení tohoto příběhu se rozhodně nudit nebudete..proto ho raději čtěte pěkně doma! Na veřejnosti by totiž výbuchy smíchu-které u této knížky STOPROCENTNĚ budete mít, působily divně :D Pokud berete věci s nadhledem, rádi se zasmějete( i cizímu neštěstí :D) tahle knížka je právě pro VÁS! ☺

Co více dodat!..
Knížka byla od začátku až do konce velmi vtipná a čtivá!→Přečetla jsem ji ani ne za dva dny a i když už jsem si říkala, že mě nic nemůže překvapit, nebo že přece v TÉTO situaci se nic vtipného stát nemůže..autor mě vždy dokázal překvapit!!:D 
Rozhodně ji doporučuji, ale vzhledem k většímu množství vulgárních slov, je vhodná spíše až od 18 ;) :D

Hodnocení: 4 z 5
Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fortuna Libri

6 komentářů:

 1. To vypadá dobře :) Knížku už jsem zahlédla mnohokrát, ale nikdy mě nijak zvlášť nelákala a neoslňovala svým námětem. Jasně, mám ráda romantické knížky, ale tahle nějak pořád byla mimo můj obzor zájmu. Ale teď! Po přečtení tvé recenze musím tuhle guilty-pleasure knížku mít!! :) Ať už jako e-knihu, z knihovny, nebo knihkupectví, chci si ji přečíst! :)
  Krásná recenze, která člověka stoprocentně přesvědčí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Ano, také jsem od knížky očekávala, něco jiného, ale byla jsem opravdu mile překvapená!! ;)
   Jsem moc ráda, že jsem Tě na knížku nalákala :))

   Vymazat
 2. Nevypadá to vůbec špatně, jen mi přijde trochu absurdní doporučovat ji nad 18, když padesát odstínů šedi čtou desetileté holky.. Ale to jen tak mimo.. Jinak hezky napsaná recenze :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No..také jsem si vzpomněla na 50-ku.., ale když jsem tyto knížky porovnávala, uvědomila jsme si, že v této bylo vlastně použito více sprostých slov než v 50-ce ..samozřejmě ale vím, jak to myslíš-v této době už čtou i mladší čtenáři knížky, které jsou vhodné až od vyššího věku..
   Děkuji za pochvalu!! :)

   Vymazat
 3. hezká recenze, která mě docela nalákala na knihu :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak teď se na knihu začínám hodně těšit! :)
  Skvělá recenze! :)

  OdpovědětVymazat

© My book world..
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.