Mini recenze: Svět přírodních antibiotik - Josef Jonáš

Autor: Josef Jonáš, Jiří Kuchař
Nakladatelství: Eminent
Počet stran: 352
Série: ------
AnotaceRostlinná antibiotika, která se v přírodní medicíně používají už od starověku, velmi často působí současně proti virům, bakteriím i plísním a disponují komplexními mechanismy, jež znemožňují vznik rezistencí. Navíc celkově posilují imunitu, což je jejich nespornou výhodou oproti syntetickým antibiotikům. Kniha Svět přírodních antibiotik nabízí desítky přírodních zdrojů, z nichž některé jsou považovány za léčebné prostředky budoucnosti. Najdete v ní stovky návodů na terapii celé řady problémů, počínaje ústní dutinou a zlatým stafylokokem přes chronické záněty a dětské rotavirové průjmy až po lymeskou boreliózu, virová onemocnění anebo ženské problémy včetně obávané kandidózy. Pro zaměření na konkrétní problémy je k dispozici velmi podrobný Přehled léčebných indikací s odkazy na jednotlivé rostliny, pomocí nichž lze nemoc léčit, v množství různých úprav a zpracování, od nejjednodušších nálevů až po tinktury a výtažky.


Obálka: Už na obálce této knížky můžeme najít všelijaká přírodní léčiva, která se objevují kolem nás. :) Mně se obálka líbí→je jednoduchá a výstižná☻

Vazba: Tento přírodní lexikon je v pevné vazbě, která mu sluší! :) Je celkem tlustý a navíc je to kniha, kterou budete listovat opravdu často, takže se díky pevným deskám, nebude tolik ničit :)

Moje hodnocení: Tato kniha mě už docela dlouho zajímala, jelikož mám ráda přírodu a její účinky týkající se našeho zdraví. Na alternativní medicínu věřili lidé od nepaměti, akorát dnes, na ni trošku zapomínáme.
Sice se doba účinku dostaví pomaleji, než u běžných léku a pilulek, ale za to vaše tělo dostane pouze přírodní věci. Nejčastěji právě u bylinek hledáme pomoc při neduhách spojenými se spánkem, kašlem či naši psychiky, ale i u závažnějších onemocněních se bylinky osvědčily.
Je jasné, že v této době bychom se bez lékáren asi už neobešli, ale je podle mě dobré, kdykoliv, kdy můžeme, obrátit se na přírodní léčiva. Přeci jenom jsou našemu tělu blíž a navíc to má také své kouzlo. :)
V této knize se dočtete o všech možných kombinacích bylinek, které lze použít na různá onemocnění. Některé byliny mi byly známe a jejich kombinace je běžná, ale naopak u některých stránek jsem byla vážně překvapená co všechno člověk může zkombinovat a vytvořit tak z toho "lék" z bylinek..
Je až neuvěřitelné kolik léčivých rostlin kolem nás roste a na co všechno je můžeme využít. :)

Tento "přírodní lexikon" se mi vážně moc líbil a já jsem se díky němu dozvěděla o účincích známých, ale i neznámých rostlin, o kterých jsem dříve neslyšela.
Pokud i vás zajímají bylinky, rostliny a jejich příznivé účinky pro náš organismus, rozhodně si tuto knihu pořiďte ☺ Určitě ji využijete! :)Hodnocení: 5 z 5
Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Nakladatelství Fragment
knihu můžete koupit ZDE :)     

1 komentář:

  1. Já hledala dárek pro babičku k narozeninám =) Tohle se jí bude líbit!
    http://fantasyalatriel.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat

© My book world..
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.