Rudá jako rubín - Kerstin Gier

Autor: Kerstin Gier
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 336
Název v originále: 
Série: Drahokamy (1)
Anotace
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. 
Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. 
Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. 

Kerstin Gierová nechává ožít ten nejkrásnější pocit na světě!

Příběh vás potěší, budete se smát a budete s hrdiny soucítit. Láska Gideona a Gwendolyn překračuje všechny hranice času!


Určitě už jste každý z vás, alespoň jednou v životě, zatoužili po schopnosti cestovat v čase, díky které byste se mohli vrátit do své minulosti a zabránit, aby vaše staré já udělalo hloupost, které dodnes litujete.
Já osobně jsem vždycky záviděla Hermioně její malinký stroj času, který ji umožnil nakládat s časem v úplně jiné míře než nám!
Sen o cestování v čase asi zůstane navždy naším snem-pokud tedy v nejbližší době někdo neučiní zázrak a nevyrobí pořádný stroj čau!  Jak je ale všeobecně známo, v knihách se mnoho snů stává skutečnosti!

A právě v tomto příběhu se pro Gwendolyn Sheperdovou  stalo cestování v čase opravdovou realitou.
Gwendolyn ale nikdy netoužila po něčem takovém, jako jsou nadpřirozené schopnosti nebo kouzla. Proč by taky?!. Je přeci normální holkou, která akorát vyrůstá v poměrně netradiční rodině!
Její mamka a její sourozenci jsou pro ni velkou oporou, jak v životě, tak v domě  lady Aristy, kde společně bydlí s tetou Glendou a se stejně namyšlenou sestřenicí Charlotte. Jediný koho měla, kromě své bližší rodiny, Gwendolyn opravdu ráda byla prateta Maddy a svým způsobem také majordomus Bernhard.  Už tady si můžeme všimnout, že Gwendolyn žije v prostředí, které není úplně takové, jaké mají doma ostatní dívky.
Její rodina byla ale neobyčejná také díky velmi prazvláštní věci, která se v ní dědila..a to cestovatelskému genu.
Další kdo měl přijít na řadu v dědičné linii, podle předpovězení, byla Charlotte. Od malička byla tedy vychovávána úplně jiným stylem a nyní, když byla v tom správném věku, všichni čekali na její náhlý únik do minulosti. Celá pozornost rodiny se upírala na Charlotte, což také zapříčinilo to, že si nikdo nevšiml mírných nevolností, které začala zažívat Gwendolyn.
Jelikož ale byla Gwendolyn pravým opakem své sestřenice, nikomu se s tím nesvěřovala - malou závrať může zažít přeci každý!
Když se jednou na ulici, při další nevolnosti, zčistajasna přesunula do jiné doby, bylo jí ovšem jasné, že je něco špatně!
Pro celou rodinu to bylo samozřejmě velké pozdvižení…ale v tom horším slova smyslu. Teta Glenda byla zlostí bez sebe, Charlotte  začala Gwendolyn  nenávidět ještě více jako dřív, a lady Arista nemohla uvěřit, že by výpočet, podle kterého byla vyvolenou Charlotte, selhal!


Projectio! Čas je řeka,
s Rubínem začátek i konec nás čeká.


Pro Gwendolyn se najednou život obrací vzhůru nohama! Musí se snažit pochytit alespoň něco málo z toho, čím procházela Charlotte celé dětství.!
Jak ale zjišťuje, není sama kdo má tento gen a ona nyní musí nahradit svou sestřenici v páru s dalším cestovatelem Gideonem de Villiersem.
Gwendolyn by proti němu, možná, ani nic neměla, kdyby jí od začátku nedával najevo, že bude spíš k přítěži než k užitku! Už v prvopočátku mezi nimi tedy zavládnou velké nesympatie, které ale Gwendolyn trochu ztěžuje fakt, že Gideon je o něco starší než ona..a OPRAVDU vypadá hodně dobře!.. 

Jak se Gwendolyn vypořádá s tímto nelehkým dědictvím, a taky s Gideonem, se dozvíte v tomto krásném příběhu, ve kterém nám Kerstin Gier dala na chvíli možnost připadat si, jako bychom my sami cestovali v čase 

Rudá jako rubín je opravdu krásná úvodní knížka ze série, o cestování časem,  Drahokamy. Příběh byl moc dobře napsaný a já jsem se od jeho čtení nemohla odtrhnout. Autorka vše popisovala barvitě a my jsme si tak mohli představit každičký detail z dřívější doby.
Nápad se sérií o cestování v čase my přijde výborný! Každého alespoň trochu zajímá minulá doba, jelikož se o ní můžeme pouze domnívat. Pro autora je ale podle mě v tomto případě příběhu docela těžké jeho zpracování. V příběhu se musí objevit odlišné dějové linie, které musí být napsané srozumitelně, aby se pak čtenář v knize neztrácel a aby mu vše dávalo smysl! (Je totiž docela složité přeskakovat neustále z přítomnosti do minulosti a dát si u toho do souvislosti všechny události.) 
A to se v této knize Kerstin Ger povedlo! Samozřejmě se v tomto díle odehrály věci, které zatím neměly opodstatnění, ale právě tím autorka láká čtenáře k přečtení dalšího dílu, který má stejně honosný název jako tento, a to Modrá jako safír
Za mě dostává kniha plný počet bodů. Bylo to opravdu velmi příjemné čtení, díky kterému jsem se dostala do úplně jiné doby a prožívala s Gideonem a Gwendolyn každou jejich návštěvu minulosti . 

Hodnocení: 5 z 5
Recenze je napsaná pro literarnisvet.cz
Nakladatelství Fragment

Žádné komentáře:

Okomentovat

© My book world..
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.