Posuď knihu podle obalu (3)

Meme z dílny Syki :-)
O co půjde? 
Každý týden (nejlépe neděli) si vyberu  knížku (která ještě nevyšla, nebo už ano-je to jedno), zveřejním autora, anotaci atd.. a potom napíšu jak na mě působí obálka ;-)Název: Muzeum prazvláštních věcí
Autor: Alice Hoffman
Vydání v ČR: 2014 (Září)
Anotace: Láska mezi snem a tvrdou realitou. Takový je příběh dvou mladých lidí setkávajících se v New Yorku na počátku dvacátého století, ve městě, které prochází bouřlivým vývojem a skýtá netušené možnosti.

V malém panoptiku na Coney Islandu žije malá Coralie a pod přísným vedením otce se připravuje na roli mořské panny. Coralie dospívá a už jí nestačí být poslušnou dcerou svého otce, živícího se pochybným způsobem. Při nočních toulkách na sever od New Yorku, kde v oněch dobách ještě vládne divočina, spatří mladého muže fotografujícího noční les a od té chvíle nemyslí na nic jiného.

Ten zvláštní fotograf je Eddie Cohen, přistěhovalec z Ruska, jenž opustil otce i židovskou komunitu a pokouší se najít sám sebe. Když Eddie se svým fotoaparátem dokumentuje zkázu newyorských ulic po tragickém požáru v textilní továrně, dozví se o záhadném zmizení mladičké dělnice a začne se zajímat o její osud. Pátrání ho zavede do barvitého světa šarlatánů, šejdířů i snílků – až do Muzea prazvláštních věcí, kde se nakonec setká s Coralií. 

Jakkoliv se zdá tento příběh magický a neuvěřitelný, mohl se docela dobře stát, neboť spisovatelka Alice Hoffmanová ve svém líčení vychází ze skutečných událostí roku 1911 – dvou požárů, které patřily k nejtragičtějším v historii města. Prostředí, jímž obklopila své hrdiny, vykresluje s mimořádnou přesvědčivostí a autenticitou a New York sám se stává jedním z hrdinů této knihy. Hoffmanová splétá svým typickým stylem magii, romantiku i mistrovské vyprávění, na jejichž konci stojí setkání Coralie a Eddieho, křehký a upřímný příběh mladé lásky v bouřlivých časech.

Moje hodnocení: Obálka mě na první pohled hodně zaujala! Zlaté písmo na černém pozadí vypadá velmi efektně a dobře doplňuje rám kulatého okénka, ve kterém je silueta připomínající vílu. Ano z dálky jsme si myslela, že jde POUZE vílu, ale při bližším a detailnějším prohlédnutí jsem si všimla, že na malé postavě jde jasně vidět kostra a dole místo nohou ploutev. Což mě opravdu hoodně překvapilo! Myslela jsem si, že půjde pouze o nějakou knížku s nádechem pohádkového příběhu, ale tím, že víla vlastně není jen "obyčejnou" vílou se celý můj pohled na knížku změnil(k lepšímu :-) ).. Ještě se rychle vrátím k obálce- je, pro mě, vážně moc krásná! Taková nepřeplácaná, jednoduchá a přece tak zvláštní-rozhodně jedna z těch, které bych chtěla mít doma :D :-))))
Celkové mám na knížku zálusk, protože mysterii a magii mám v knížkách mor ráda, takže se na Muzeum prazvláštních věcí moc a moc těším! ;-)


2 komentáře:

  1. Vypadá to jednoznačně zajímavě. Hlavně originálně, protože jsem an nic podobného zatím nenarazila. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Obálka vypadá skvěle! Já jsem ani nevěděla, že má knížka vyjít. No, jsem ráda, že teď už to vím, protože kniha vypadá hodně zajímavě :)

    OdpovědětVymazat

© My book world..
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.