RC: Harry Potter a Tajemná komnata - J.K.Rowling

Autor: J.K.Rowling
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 301
Název v originále: Harry Potter and Chamber of Secrets
Série: Harry Potter (2)
Anotace:
Prázdniny po prvním roce v Bradavicích byly u strýce a tety k nevydržení. Chovali se k Harrymu tak hrozně, že se nemohl dočkat návratu do Školy čar a kouzel. Jenže těsně před odjezdem Harryho varuje podivné stvoření – skřítek Dobby. Když se prý do školy vrátí, stane se katastrofa! A dějí se skutečně hrůzné věci. Kromě toho, že mají nového profesora na obranu proti černé magii, vychloubačného Zlatoslava Lockharta, že na dívčích záchodcích straší ufňukaná Uršula a Ronova sestra Ginny věnuje Harrymu přílišnou pozornost, jakási tajemná síla začne přeměňovat studenty bradavické školy v kámen! Nikdo neví, kde se vzala. Že by v tom měl prsty zlý Malfoy, nebo Hagrid, o jehož tajemné minulosti nikdo nic neví? Nebo dokonce snad samotný Harry …….?

Opět se pouštíme do další knihy jejíž hlavní hrdina je malý kouzelník Harry Potter. Ten se již po druhé vrací do Bradavic, aby zde mohl prožít další skvělé dobrodružství.
Ještě před tím, než Harry nastoupí do Bradavic, nastanou docela velké komplikace. Místo toho, aby vše probíhalo hladce jako loni, letos jeho ani Rona nechce nástupiště pustit dál, čímž jejich trable teprve začínají.
Daleko větší starosti přinese Harrymu, Ronovi i Hermioně zjištění, že v Bradavicích letos nebude zřejmě bezpečno, protože se znovu otevřela Tajemná komnata.
I letos se tedy bude muset tato trojice spojit, aby přišli na kloub další záhadě.

Co je vlastně ta Tajemná komnata?
Kdo ji před několika lety otevřel?

A kdo ji otevřel teď?

Opět to nebude lehký úkol, ale naši hrdinové jsou statečnější než by se mohlo na první pohled zdát a budou ochotni obětovat hodně, aby se dozvěděli pravdu a porazili zlo.
Naštěstí jim bude pomáhat největší kouzelník všech dob – Albus Brumbál - , jejich přítel Hagrid a dokonce i některé kouzelné bytosti.Harry a jeho dva nejlepší přátelé – Ron a Hermiona – budou opět čelit nečekanému nebezpečí, které jim přichystá neznámý nepřítel a my jim budeme od začátku až do konce držet napjatě pěsti, aby to všechno zvládli.
J.K.Rowling vytvořila krásný pohádkový příběh, který zaujme čtenáře různých věkových kategorií. I když jsem se pouštěla do knihy až poté, co jsem viděla její filmové zpracování, nepřipadala jsme si ochuzena a čtení jsem si užila.
Opravdu jsem moc ráda, že jsem se pustila do této knižní série, jelikož tady opravdu platí známé pravidlo, že kniha je mnohem lepší než film! :)Moje hodnocení: 5 z 5
Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji e-knihkupectví Albatrosmedia ☺
Nakladatelství Fragment

Žádné komentáře:

Okomentovat

© My book world..
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.