RC: Kublanka vaří doma - Jakub a Blanka Kardovi

Výsledek obrázku pro kublanka vaří doma kniha

Kuchařka, která ukáže, že vaření není žádná věda.


Začíná léto a sním je tu pro kuchyni nejhojnější období vůbec. Dají se koupit různé druhy čerstvé zeleniny a ovoce, takže si potom člověk může na talíři vytvořit jídlo dobré, jak chuťově, tak i barevně.
Kolem jídla se (ať už chceme nebo ne) točí dennodenně opravdu velké množství času - plánujeme co si dáme, vaříme/popřípadě jdeme do restaurace, chytá nás mlsná a nakonec opět něco připravujeme..a tak to jde každý den dokola. Když už tedy strávíme něčím tolik času, proč si to ještě víc nezpříjemnit, ne?
Proč nevyzkoušet nové recepty, které o prázdninových letních dnech využijeme pro sebe, ale i třeba pro návštěvy?

A právě proto je tu nová kuchařka Kublanka vaří doma


Toho, že byste byli v kuchyni "polena" se bát nemusíte. Jakub a Blanka vytvořili přes 70 receptů, které sice na první pohled můžou vypadat složitě, ale rozhodně to tak není. Využívají pouze suroviny, na které jsme tady u nás zvyklí a vše je velmi pečlivě popsáno, takže uvařit podle jejich receptů zvládne i začátečník. Kapitoly jsou řazeny podle sedmi dní v týdnu a k tomu je přidaná krásná sladká tečka na konci. Inspiraci si tak budete moci vzít z pečené řepy v soli, vánoční pečínky nebo třeba z fish and chips.


Jídla jsou proložená tak, aby si své našel milovník masa a pochutin (ve formě chipsů, krekrů apod.), a také strávník, který si spíše potrpí na zdravou výživu, saláty a zeleninu. Autoři se u některých receptů drželi klasiky, kterou určitými ingrediencemi trochu pozměnili, a naopak v dalších receptech nechali proudit svou fantazii a iniciativu a vytvořili tak zcela nové jídlo, které podle vložené grafické ukázky vybízelo k tomu, aby si jej čtenář připravil.


Grafická stránka sama o sobě, dělá více jak polovinu požitku z celé kuchařky. Fotografie jsou laděny do domáckého stylu, který perfektně ladí s celým stylem kuchařky. Kublanka vaří doma je moderní kuchařka, která se určitě neztratí v žádné domácnosti a poslouží také jako milý dárek pro rodinného příslušníka či kamaráda.

Mně osobně velmi zaujaly sladké tečky na konec. Recepty na svačinky, krekry či hlavní jídla byly velmi povedené a určitě nějaký recept brzy vyzkouším, ale jelikož mám oblibu v pečení, sladká tečka to vyhrála. Skoro všechny sladké recepty byly přejaty z cizí kuchyně, což je pro mě výzva vyzkoušet laskominy z Anglie či Finska, jako například Eton mess nebo Chelsea buns.


Pokud jste milovníci dobrého jídla a ještě radši ho připravujete pro rodinu či přátele, tak byste se po Kublance určitě měli podívat. Najdete v ní mnoho nových receptů, které vypadají opravdu krásně a originálně. Nejenže se naučíte vylepšovat jídla, která již dlouhou dobu znáte, ale dostanete se také do zcela jiných končin a ochutnáte tamější speciality a dobroty, které pro svou kuchařku autoři vybrali. U každého receptu je navíc malé povídání o tom, jak recept vlastně vznikal a kdo z rodiny na něm ujíždí nejvíce.
Díky tomu na vás v průběhu pročítání dýchne ta správná klidná a domácká atmosféra, která je u vaření potřeba.
Sekce kuchařek je od letošního roku bohatší o jednu čerstvou novinku, která si vás získá, jak svým povedeným kabátkem, tak i vypečenými recepty!


Moje hodnocení: 4,5 z 5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji e-shopu Knihydobrovsky.cz
Knihu můžete koupit ZDE

Nakladatelství Fragment

1 komentář:

  1. Super! Vařím ráda a o této kuchařce slyším poprvé. Díky!

    OdpovědětVymazat

© My book world..
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.