RC: Zmizelé z Cooley Ridge - Megan Miranda


Výsledek obrázku pro zmizelé z cooley ridge kniha

Záhadná minulost, která vyvstane na povrch a začne hýbat s osudy mnoha lidí.Každoročně se na světě ztratí nespočet lidí. Zmizí a už se nikdy neobjeví. Jejich blízcí se nikdy nedozví, co se stalo v ten osudný moment. Ve svých myšlenkách se všichni neustále ptají:" Co by, kdyby? ". Není totiž nic horšího, než když člověk žije v nevědomosti, s nevyřešenou situací, a do konce života ho pronásledují nezodpovězené otázky.

Související obrázekPodobně je na tom i Nicollete, naše hlavní hrdinka, která před mnoha lety přišla o nejlepší kamarádku Corinne, která se jednoho dne ztratila a už ji nikdy nikdo neviděl. Ztráta takovéhle velikosti byla pro mladou Nicollete otřesná, srdcervoucí a velmi bolestná. Dokážete si představit, že byste přišli i svou drahou kamarádku, a to ještě takovýmto způsobem? V hlavě by se vám po celá léta rodily všelijaké možnosti toho, co se jí onehdy stalo, a stále by ve vás také přežívala naděje, že ji třeba ještě někdy spatříte. Městečko Cooley Ridge bylo touto událostí ocejchováno a Nicollete ho pro dobro svého duševního stavu, musela opustit. Od té osudné události se už do něj nechtěla nikdy vrátit... Bohužel minulost nemůžeme jen tak vymazat. Jednoho dne si nás najde, ať už chceme nebo ne.

Nyní, po dlouhém čase, se do městečka musí vrátit kvůli rodinným záležitostem a celá historie jí znovu vyplouvá na mysl a dostává jasné barvy. Jakmile se ale do Cooley Ridge vrátí nastane zde opět velmi pochmurná atmosféra, a to když se ztratí další dívka. Nicollete je opět vtažena do temnoty, do které se bude snažit vnést světlo.
Kdo unesl tuto dívku? Má něco společného s dávnou Corinne? A co se vlastně tehdy Corinne stalo?

Na všechny tyto otázky bude muset najít odpovědi, a to rozhodně nebude lehký úděl.

Související obrázek

Napínavá zápletka, tajemné okolnosti a sympatická hlavní hrdinka jsou zárukou toho, že si Zmizelé z Cooley Ridge čtenáři užijí od první stránky. Thrillery jsou řazeny mezi nejoblíbenější žánry čtenářů po celém světě. Lidé rádi řeší záhady, stopují vraha a sledují jeho motiv. Stejně tomu je i v tomto příběhu. Kniha si získá naší pozornost už samotnou anotací, jelikož se v ní dozvíme, že bude vyprávět netypický a velmi promyšlený příběh o tajemném městě a ještě tajemnějších únosech. Zmizení člověka je už samo o sobě velká záhada a hlavně tragédie, a když se k tomu připojí ještě určitá spojitost, máme tu příběh, který čtenářům nedá spát!

Megan Miranda vytvořila opravdu úžasné dílo. Vše bylo geniálně promyšlené tak, aby do sebe všechno dokonale zapadlo, a vytvořilo tak skládačku, kterou čtenář krok za krokem skládal dohromady. Každá kapitola byla napsána tak, aby nám prozradila jen tolik, abychom zůstávali stále v napětí, a nemohli tak přestat číst. Nicollete byla chytrá, bystrá, velmi zvědavá a sympatická hrdinka, která se do příběhu tohoto typu přesně hodí.
Co ale bylo na této knize největším překvapením, bylo vyprávění. Ze začátku šlo běžně chronologicky, ale poté se autorka uchýlila k rektrospektivě a začalo tzv. vyprávění zezadu dopředu. Jednotlivé dny v Cooley Ridge nám byly předkládány od konce a my jsme se postupně dostávali k tomu prvnímu.

To bych asi považovala za největší zvláštnost celé knihy. Autorka vsadila na originalitu příběhu a hlavně vyprávění a podle mého názoru udělala dobře. Alespoň já si jí vždy spojím právě s netypickostí retrospekce v tomto podání.

Na tuto knižní novinku jsem se velmi těšila, jelikož jsem četla pochvalné ohlasy od zahraničních recenzentů, ale celkově kniha ještě předčila má očekávání. "Zmizelé" se opravdu povedly, a rozhodně by vám tak neměly chybět v hledáčku.


Moje hodnocení: 5 z 5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji společnosti Euromedia
Knihu můžete zakoupit ZDE

1 komentář:

  1. Zmizelé jsem četla už na konci minulého roku a byla jsem maximálně nadšená. Jak říkáš, autorka vsadila na originalitu a jiný styl vyprávění a vyplatilo se to. :)

    OdpovědětVymazat

© My book world..
Šablona od Lucy Lillianne. Optimalizováno pro Firefox.